پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با آخرین پرتاب ماهواره‌بر سویوز، تعداد ماهواره‌های منظومه MEO شرکت O3b به عدد ۱۶ رسید

ماهواره‌بر سویوز که روز جمعه از پایگاه پرتاب گویان فرانسه به فضا پرتاب شد، 4 ماهواره مخابراتی 700 کیلوگرمی شرکت SES را به مدار MEO فرستاد.

این دومین پرتاب Arianespace در سال جاری میلادی است. در پرتاب قبلی که در ماه ژانویه انجام شد، به دلیل وجود داده‌های اشتباه در سامانه ناوبری اینرسی ماهواره‌بر، موشک Ariane-5 کمی از مسیر خود منحرف شده بود.

شرکت لوگزامبورگی SES اکنون 16 ماهواره باند Ka با توان بالا در اختیار دارد که در ارتفاع 8000 کیلومتری زمین فعال هستند. در سال 2016، SES شرکت O3b را تصاحب کرد و ماهواره‌های مدار MEO این شرکت را با ماهواره‌های زمین-آهنگ خود هماهنگ نمود.

شرکت SES در سال 2009 روی O3b سرمایه‌گذاری کرده بود. در آن زمان O3b هیچ ماهواره‌ای در مدار نداشت.

پس از انجام پرتاب، مارتین هالیول، یکی از مدیران SES به خبرنگاران گفت: این ماهواره‌های جدید، ظرفیت ناوگان O3b را به میزان 38 درصد افزایش خواهند داد. همچنین محدوده پوشش ماهواره‌های O3b به میزان 5 درجه افزایش خواهد یافت.

این 4 ماهواره پرتاب شده، بخشی از 8 ماهواره سفارش داده شده به Thales Alenia Space، قبل از تصاحب O3b توسط شرکت SES هستند. 4 ماهواره باقی‌مانده، اوایل سال آینده پرتاب شده و نسل اول ماهواره‌های منظومه O3b را تکمیل می‌نمایند. شرکت SES در سال 2017 سفارش ساخت 7 ماهواره نسل دوم را به شرکت بوئینگ ارا ئه نمود. این منظومه که «O3b mPower» نامیده می‌شود، قرار است از سال 2021 به فضا ارسال شده و 10 ترابیت ظرفیت انتقال اطلاعات ارائه نماید.

منبع: Spacenews

انتهای پیام / 164


١٠:٣٠ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٦٤١    /    تعداد نمایش : ٤٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: