پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ارتباط با موجودات فضایی تا اواخر قرن جاری ممکن می‌شود!

در چند روز گذشته، فیزیکدان تئوری و دانشمندان معروف میچیو کاکو (Michio Kaku) اظهارات جالب‌توجهی را در ارتباط با فرازمینی ها مطرح کرد و گفت که به احتمال قوی تا کمتر از 80 سال آینده، برقراری تماس با موجودات فضایی امکان‌پذیر خواهد شد؛ البته موضوعات مختلفی مانند صلح‌طلبی و یا ستیزه‌جویی بیگانگان در صورت باخبر شدن آن‌ها از حضور انسان‌ها بر روی زمین هنوز یکی از نگرانی‌های اصلی ماست و کاکو هم این نگرانی را از جنبه‌های مختلف بررسی کرد.

این فیزیکدان در جریان سوال و جواب، در بخشی از وب سایت ردیت به پرسش‌های علاقه‌مندان در مورد موضوعات مختلف جواب میداد که یکی از سوالات در مورد تمدن‌ها فرازمینی بحث را به ارتباط با موجودات فضایی کشاند.

کاکو گفت که تجهیزات رادیویی پیشرفته‌ای که دانشمندان در حال حاضر برای جستجوی سیگنال‌های فرازمینی ها از آن‌ها استفاده می‌کنند نقش مهمی در این ارتباط‌گیری خواهند داشت و از طرف دیگر باید در نظر داشت که فرازمینی ها به احتمال قوی ده‌ها سال نوری از ما فاصله دارند و برای برقراری تماس با آن‌ها زمان زیادی لازم است. مشخص کردن سطح پیشرفت تکنولوژیکی بیگانگان هم موضوع دیگری است که در تعیین حسن نیت این موجودات و واکنش آن‌ها در برخورد با انسان‌ها اهمیت زیادی دارد.

البته احتمال دیگری هم وجود دارد که این موجودات ناگهان بر روی زمین حاضر شوند و وجودشان را رسما به ما اعلام کنند که در این صورت، فناوری آن‌ها باید در سطح فوق‌العاده بالایی باشد و ارتباط‌گیری با موجودی نسبتا بدوی مثل انسان ارزش دردسرهای مختلف همراه با این اتفاق را نخواهد داشت.

تاکنون محققان و فیزیکدانان تئوری برجسته جهان نظریه‌های گوناگونی را در مورد ارتباط با بیگانگان مطرح کرده و تخمین زده‌اند که چیزی بین 20 تا 1500 سال آینده از حضور فرازمینی ها در کیهان باخبر خواهیم شد.

منبع: گجت نیوز


١٥:٠٠ - پنج شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: